Kreskówki

SuperKreskowki.pl

Tag: królewna śnieżka animowany

Królewna Śnieżka

Jest to jedna z najpopularniejszych baśni braci Grimm, ukazała się w zbiorze „Bajki dla dzieci”, zawierającym około dwustu utworów. Na podstawie tej baśni Walt Disney nakręcił w 1937 roku film „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Treścią bajki i filmu animowanego są losy królewny, o urodę której zazdrosna jest zła macocha.

Obrazek znaleziony na: film.dziennik.pl

Macocha jest czarownicą i posiada niezwykłe zwierciadło, które pewnego dnia oznajmia, że Śnieżka jest najpiękniejszą ze wszystkich. Królowa tego znieść nie może i rozkazuje myśliwemu zabić dziewczynę. Ten, wzruszony urodą i dobrem księżniczki puszcza ją wolno, a królowej przynosi rzekome serce zamordowanej. Śnieżka zaś cieszy się wolnością i zamieszkuje w leśnej chatce, która należy do siedmiu krasnoludków. Pierze im, gotuje, opiekuje się całą czeladką i jest szczęśliwa. Niestety zło nie śpi i macocha dowiaduje się, że Śnieżka żyje. Postanawia sama zemścić się na dziewczynie i podsuwa jej zatrute jabłko. Królewna zapada w sen, którego nie można przerwać. Krasnoludki układają ja w szklanej trumnie i opłakują. Zupełnie przypadkiem nieopodal przejeżdża książę, który zachwycony urodą całuje Śnieżkę w usta. Zatrute jabłko wypada z ust dziewczyny, a książę prosi ją o rękę.

Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka była bardzo nielubiana przez złą i podstępną macochę. Podstawą takiego a nie innego zachowania macochy było to, że zazdrościła ona Śnieżce jej urody. Macocha jako pierwszą próbę zabicia królewny wybiera zlecenie jej zabicia myśliwemu. Zażądała także, aby ten przyniósł jej serce Śnieżki, jako dowód na to, że faktycznie ją zabił.

Obrazek znaleziony na: film.dziennik.pl

Obrazek znaleziony na: film.dziennik.pl

Jednakże dzieje się inaczej. Królewna Śnieżka odnajduje w lesie mały domek, który należy do zamieszkałych w nim krasnoludków. Zamieszkuje z nimi. Macocha jednak nie daje za wygraną. Na wieść o tym, że królewna wciąż żyje, podejmuje kolejne próby zabicia jej, przyjmując różne postacie. Dwie próby zostają udaremnione dzięki przybyciu krasnoludków, natomiast podczas trzeciej, Śnieżka zjada część zatrutego jabłka. Przyjaciele królewny, krasnoludki, przekonane o tym, że ta nie żyje, umieszczają ja w szklanej trumnie. Po jakimś czasie ich domek mija książę, który zachwyca się urodą dziewczyny. Prosi krasnoludki o oddanie mu ciała ślicznotki. Podczas przenoszenia jej, z ust wypada jej zatruty kawałek jabłka i Śnieżka się budzi. Od tej pory żyje z księciem długo i szczęśliwie.

Kreskówki © 2016 Frontier Theme