Kreskówki

SuperKreskowki.pl

Tag: kreskówka o dzielnym krawczyku

O dzielnym krawczyku

Baśń spisana przez braci Grimm opowiada o pewnym krawczyku, który w życiu kierował się sprytem i rozsądkiem i całkiem na tym dobrze wyszedł. Pewnego dnia kiedy jak zwykle pracował, zupełnie przypadkowo zabił siedem much, które usiadły na kromce chleba.

Obrazek znaleziony na: e-bajkidladzieci.pl

Obrazek znaleziony na: e-bajkidladzieci.pl

Dumny ze swojego osiągnięcia wyhaftował specjalny pas, na którym widniał napis „siedem za jednym zamachem” i postanowił się tym osiągnięciem wszystkim pochwalić. Widząc ten napis wszyscy uważali krawczyka za osobę niezwykle odważną i śmiałą. Chłopiec był poddawany wielu próbom, m.in. cztery razy pokonał olbrzyma, a potem dostał się na służbę u króla. Król bal się krawczyka, a jednocześnie chciał go wykorzystać do własnych celów. Obiecał, że odda królestwo i królewnę za żonę krawczykowi, gdy ten pokona olbrzymy grasujące w pobliskim lesie. Niestety nie spełnił swojej obietnicy, choć chłopiec wykonał polecenie. Dopiero po spełnieniu kolejnych kaprysów króla, księżniczka została jego żoną. Nie był to jednak najszczęśliwsze małżeństwo, bo królewna zaczęła pogardzać swoim mężem, gdy ten przypadkowo wypowiedział przez sen kilka słów o swoim zawodzie. Na szczęście obawa przed siłą nowego króla spowodowała, że ten mógł rządzić jeszcze przez długie lata.

O Dzielnym Krawczyku

Żył sobie młody i bardzo sprytny krawiec, który wyszył sobie na pasku napis „zabił siedem za jednym zamachem”. Hasło to stało się sławne w okolicy i ludzie zaczęli wierzyć, że młody krawczyk to wybitny wojak.

Obrazek znaleziony na: siedmiorog.pl

Obrazek znaleziony na: siedmiorog.pl

Wkrótce sława krawczyka sięgała coraz dalej, aż objęła cały świat. Lecz tak naprawdę napis ten dotyczyła zabicia siedmiu much, które chciały dostać się do kromki chleba z dżemem należącej do krawczyka. Krawiec zyskał sobie szacunek nawet największych wojowników. Podczas swojej podróży był poddawany wielu próbom, z których wychodził zwycięsko dzięki sprytowi. Sprawą zainteresował się pewien król, który był gotów oddać córkę za żonę jeśli rozprawi się on z dwoma olbrzymami. Krawczyk wywołał kłótnie między olbrzymami przez co pokonał ich własną bronią. Król nie sądził jednak, że młodemu chłopcu się uda i nie chciał oddać córki i królestwa. Zaczął knuć przeciwko krawczykowi, jednak ten wciąż unikał pułapek. W końcu udało mu się objąć tron królestwa, a swoją tajemnicę o pasku zachował do końca.

Kreskówki © 2016 Frontier Theme