Kreskówki

SuperKreskowki.pl

Tag: kreskówka muzykanci z bremy

Muzykanci z Bremy

Dawno temu stary osioł musiał uciec od swojego gospodarza, gdyż ten uznał go za zbyt starego i niezdolnego do pracy, w związku z czym postanowił przerobić go na bęben. Osioł ruszył do Bremy, a po drodze spotkał psa, kota i koguta. Wszystkie zwierzęta czuły się niepotrzebne i niekochane, więc postanowiły wędrować razem.

Obrazek znaleziony na: tvpuls.pl

Obrazek znaleziony na: tvpuls.pl

Późnym wieczorem dotarły do pewnej chatki, gdzie swoją siedzibę urządzili rozbójnicy. Zwierzęta korzystając ze swoich umiejętności, przegoniły rozbójników, a następnie sami wygodnie usiedli przy stole i raczyli się przysmakami. Potem, zmęczeni, rozłożyli się do spania. Osioł zasnął w stajni, pies pod progiem, kot na piecu, a kogut na drążku pod sufitem. W nocy rozbójnicy wrócili i jednego wysłali na zwiady. Rozbójnik miał jednak bardzo niemiłe doświadczenie. Pies go pogryzł, kot podrapał, osioł skopał, a kogut wystraszył. Po tej przygodzie rozbójnicy uznali, że w ich domu mieszka sam diabeł i uciekli. Zwierzęta zrozumiały, że starej chacie będzie im się żyło bardzo przyjemnie. Pozostali wiec na miejscu i zamieszkali w chacie opuszczonej przez rozbójników.

Muzykanci z Bremy

Baśń braci Grimm obfitująca w przygody i zabawne historie, opowiadająca historie czwórki przyjaciół, osła, psa, kota oraz koguta. Historia zaczyna się  w gospodzie Georga i Marthy.

Obrazek znaleziony na: jamahry-arisha.deviantart.com

Obrazek znaleziony na: jamahry-arisha.deviantart.com

To tam mieszkają przyjaciele, którzy pewnego dnia dowiadują się, że ich Pan chce pozbawić ich życia. Zwierzęta nie godzą się jednak z takim losem i każdy, jedno po drugim postanawia uciec z gospodarstwa i poszukać nowego domu. Każdy z nich ma również inny, osobisty powód by uciekać. Wspólnie wyruszyli zatem w siat, gdzie czekało ich mnóstwo przygód, o których nawet sobie nie wyobrażali. Na początku trafili na chatę. Aby zajrzeć do środka przez okno, musieli współpracować. Zatem pies stanął na ośle,kot na psie, a kogut na kocie, dzięki czemu zajrzeli do chatki, w której jak się okazało urzędowało kilka zbirów. Aby się ich pozbyć zwierzęta obmyśliły plan. Osioł zaczął wyć, pies szczekać, kot miauczeć, a kogut piać, co wystraszyło zbirów. Wybiegli oni z hukiem z chaty i zaczęli uciekać. Chata stał się nowym domem dla czwórki przyjaciół. To nie koniec wyczynów naszych bohaterów. Jednym z najdonioślejszych było założenie zespołu muzycznego przez co zaczęli być sławni jako muzykanci z Bremy.

Kreskówki © 2016 Frontier Theme