Kreskówki

SuperKreskowki.pl

Tag: kreskówka autobusy

Autobusy

Bajka opowiada o przygodach autobusach mieszkających w jednej miejscowości. Każdy z nich ma swoje obowiązki, które bezwzględnie musi wypełniać. Jest to bajka brytyjska co można bardzo łatwo zauważyć przyglądając się jak przedstawione są pojazdy czy okolice.

Obrazek znaleziony na: e-bajkidladzieci.pl

Obrazek znaleziony na: e-bajkidladzieci.pl

Wszystkie autobusy mają różne osobowości, wiele marzeń czy sprecyzowanych obowiązków. Niezależnie od swoich różnic są bardzo ze sobą zaprzyjaźnione. Jest to program skierowany raczej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pokazuje umiejętności społeczne przydatne da takich dzieci. Młodszym możliwe, że również się spodoba, chociaż spotka się z mniejszym entuzjazmem niż programy pełne piosenek czy aktywności uruchamiającej ich wyobraźnię. Takie wątki nie pojawiają się szczególnie często. Bajka idealna dla chłopca lub dziewczynki będącej w okresie fascynacji wszelakimi przejawami motoryzacji i techniki. Linia fabularna kreskówki nie jest bardzo nużąca, a krótkie odcinki nie zanudzą najmłodszych, najmniej potrafiących się skupić widzów.

Autobusy

Bajka i autobusach to bardzo pogoda i wesoła historia kilku pojazdów, które dzielnie i z oddaniem wykonują swoją codzienną pracę, służąc mieszkańcom. Codziennie zadania wyznacza im Pan Inspektor – Kierownik Zajezdni Autobusów.

Obrazek znaleziony na: youtube.com

Obrazek znaleziony na: youtube.com

Główni bohaterowie, choć pojazdy posiadają cechy i zachowują się jak ludzie. Codziennie śpią, odpoczywają po ciężkiej pracy, chcą ładnie i schludni wyglądać. Często biorą udział w zajęciach typowo ludzkich – jak udział w meczu piłki nożnej, gdzie rywalami jest drużyna autobusów z innego miasta. Również jak ich pasażerowie nawiązują przyjaźnie i chcą się podobać. Czasami stają w obliczu takich problemów jak brak wiary w siebie czy strach. Mogą zawsze liczyć na wsparcie swoich zmotoryzowanych przyjaciół. Mieszkańcy miasta również darzą wielką sympatią i szacunkiem Autobusy, które codziennie bezpiecznie przewożą ich do pracy, szkoły czy do sklepu. Wiedzą, że ich życie i miasteczko nie poradziłoby sobie bez pracy tych pojazdów. Dzieci mogą znaleźć odpowiedz na interesujące ich pytania oraz skorzystać z porad, które prezentowane są w każdym odcinku.

Kreskówki © 2016 Frontier Theme