Kreskówki

SuperKreskowki.pl

Dragon Ball

Akira Toriyama jest autorem serii „Dragon Ball”, która zaliczana jest do gatunku mangi oraz anime. Na całą serię składają się czterdzieści dwa tomy oraz jeden tom dodatkowy – jubileuszowy.

Obrazek znaleziony na: animesource.wikia.com

Obrazek znaleziony na: animesource.wikia.com

Autor w luźny sposób nawiązał do chińskiej powieści „Wędrówka na zachód”. Na podstawie serii stworzono serial animowany, który cieszył się ogromną popularnością także w Polsce. Główny bohater serii to chłopiec o imieniu San Goku. Niezwykłość chłopca polega na tym, że posiada on ogon. Son Goku razem z dziewczynką o imieniu Bulma wyruszają w podróż, której celem jest odnalezienie tak zwanych Smoczych Kul. Pojawia się więc pytanie po co szukają owych kul. Otóż gdy uda im się zebrać wszystkie siedem pojawi się smok Shen Long. Smok ten spełni wtedy jedno ich życzenie. Oprócz San Goku i Bulmy w serii spotkamy także takie postacie jak Vegeta, Kuririn, Piccolo, Son Gokan, San Goten, Trunks, Yamcha czy Tenshinkan. W serii odnajdziemy też oczywiście czarne charaktery, do których zaliczają się MajinBun, Cell oraz Freezer.

1 Comment

Add a Comment
  1. Pamiętam czasy, gdy za dzieciaka wracało się jak najszybciej do domu obejrzeć kreskówkę (w sumie to jest anime) Dragon Ball. Kiedyś człowiek tym żył, interesował się, znał wszystkie postacie np: Szatan Serduszko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kreskówki © 2016 Frontier Theme